1.5 Майстер функцій

Майстер функцій – це спеціальна програма, за допомогою якої можна вибрати потрібну функцію і виконати її, вказавши всі потрібні параметри.

Майстер функцій можна викликати таким чином:

1) Вставка→Функции;

2) натискання кнопки Мастер функций (fx), що розміщуна на панелі інструментів Стандартная;

3) Shift+F3.

Вікно Мастера функций складається з трьох частин (рис. 7.1). У першій можна ввести опис дії, яку необхідно виконати і натиснути кнопку Найти. Цей метод використовується, якщо користувач не знає чи не пам’ятає, як називається потрібна йому функція.

 

 

Нижче є поле для вибору категорії функцій. Для спрощення роботи з великим обсягом вбудованих функцій всі вони розділені на категорії залежно від призначення. Це значно спрощує пошук потрібної функції. Є окремо виділені категорії: 10 недавно используемых функций та Полный алфавитный перечень для спрощення пошуку функцій.

У третій частині є можливість вибору функцій відповідно категорії.

При виборі функцій у нижній частині вікна відображається коротка інформація про призначення цієї функції.

Після вибору функції з’являється ще одне діалогове вікно для визначення аргументів визначеної функції. Це можна зробити шляхом введення потрібних даних із клавіатури або безпосередньо вказанням адреси у таблиці за допомогою миші.

Верхня частина вікна містить перелік аргументів та поля для їх введення. В нижній частині – короткий опис функції. Якщо розмістити курсор миші в полі для введення деякого аргументу, в нижній частині з’являється пояснення до цього аргументу та його тип. Усі обов’язкові аргументи виділені напівжирним шрифтом.