6.2. Вибір перерізу провідників за струмом навантаження

 

Струм навантаження, проходячи по провіднику, нагріває його. ПУЕ встановлені найбільші допустимі температури нагріву жил провідників і, виходячи з цього, визначені допустимі струмові навантаження для проводів і кабелів залежно від матеріалу, їх ізоляції і умов прокладки.

Значення струму, що проходить у фазних проводах, визначається за такими формулами:

для трифазних ліній з нульовим проводом і без нього

 

;                                     (6.2)

 

для двофазних ліній з нульовим проводом

 

;                                     (6.3)

 

для однофазних ліній

 

,                                              (6.4)

 

де   P1, P2, Р3 – розрахункові навантаження одно-, дво- і трифазної ліній;

       Uл     – лінійна напруга мережі;

       Uф    – фазна напруга мережі;

       сos – коефіцієнт потужності навантаження.

Припустимі тривалі струми для проводів з гумовою або полівінілхлоридною ізоляцією, шнурів з гумовою ізоляцією й кабелів з гумовою або пластмасовою ізоляцією у свинцевій, полівінілхлоридній і гумовій оболонці наведені в табл. 6.1 – 6.4.  Вони взяті для температури: жил +65°С, оточуючого повітря + 25°С і землі +15 °С.

Примітка. Струми відносяться до проводів і кабелів як з нульовою жилою, так і без неї

Таблиця 6.4 – Припустимий тривалий струм для кабелів з алюмінієвими жилами з гумовою або пластмасовою ізоляцією у свинцевій,  полівінілхлоридній і гумовій оболонках, броньованих і неброньованих

 

Примітка. Припустимі тривалі струми для чотирижильних кабелів із пластмасовою ізоляцією на напругу до 1 кВ можуть вибиратися за таблицею, як для  трижильних кабелів, але з коефіцієнтом 0,92

 

 

При визначенні кількості проводів, що прокладають в одній трубі (або жил багатожильного провідника), нульовий робочий провідник чотирипровідної системи трифазного струму, а також заземлювальні й нульові захисні провідники в розрахунках не беруться.