Поліпшення

       Поліпшення - процес, що складається із загартовування і подальшого високого відпуску при 500 - 700°С. Поліпшенню піддають сталі з метою необхідного поєднання міцності і в'язкості. Поліпшення технологічного  оснащення з вуглецевої і легованої сталей проводять до загартовування і відпуску різальної частини, для швидкорізальної сталі і її замінників - після термічної обробки різальної частини.

         Поліпшення легованих сталей виконують у такій послідовності:

 - загартування в маслі (після попередньої механічної обробки) від температури 1290° С для сталей типу Р18 і від 1250°С для сталей типу Р9;

- нормалізація з нагрівом до 840 - 8600С;

- загартовування при 920 - 9500С;

- відпуск при 670- 720° С з витримкою 2 - 3год до отримання твердості НRС 33 - 37 і з метою досягнення хорошої оброблюваності при чистовій механічній обробці.

          Для поліпшення структури і зменшення деформації при подальшій термічній обробці застосовують комбіновану термічну обробку - загартовування у маслі з подальшим відпуском.     Такій обробці піддають заготовки для технологічного оснащення складної конфігурації, а також різьбовий інструмент після чорнової механічної обробки.