Термообробка мітчиків

    Мітчики виготовляють із вуглецевих, легованих і швидкорізальних сталей. Нагрівання мітчиків під загартування проводять у соляній ванні. У результаті цього забезпечується одержання високої твердості поверхневих шарів металу, при пластичний серцевині зменшується деформація різі і збільшується стійкість мітчика.

      Мітчики із швидкорізальної сталі нагрівають переважно у два прийоми: при 400-500°С і при 800-850°С. Охолодження проводять у селітровій ванні, нагрітій до 450-400°С, або в маслі, нагрітому до 150-200°С, з подальшим охолодженням на повітрі. У селітрову або масляну ванну мітчики занурюють у вертикальному положенні, переміщаючи їх по колу нагору і униз. Мітчики з вуглецевої сталі діаметром до 8мм слід охолоджувати в маслі, діаметром більше 8мм — у воді ( до потемніння) з подальшим перенесенням у масло. Відпуск мітчиків проводять у масляній ванні  при 150-180°С протягом 1-2год. Твердість різальної частини мітчиків контролюють тарованим напилком. Твердість мітчиків зі швидкорізальної сталі повинна бути HRC 61-65; з вуглецевої і легованої сталі діаметром 1-6мм — HRC 57-60; діаметром 7-15мм — HRC 58-62; діаметром більше15мм — HRC 59-63.  

      На відміну від свердел мітчики можуть не мати високої твердості по усьому перерізу. При пластичній серцевині зменшується небезпека поломки мітчиків при виправленні або роботі. Під загартуванні мітчиків малих діаметрів із дрібним кроком різі нагрівають до нижньої межі технологічних температур.