Методи заточування і режими різання

          Заточування може бути пружним, глибинним і електрохімічним.

          Пружне заточування здійснюється введенням у систему верстат - пристрій - інструмент ланки зниженої жорсткості. Цей метод дозволяє стабілізувати динамічні і теплові явища і сприяє стабілізації якості заточування.    Застосовується при заточуванні т/с різців  верстатів моделей 3А62А, 3Д62А, 3Е624 та ін. Використовуються круги на металевій і керамічній зв'язці. Максимальна інтенсивність знімання виходить при швидкості круга 22 - 25 м/с. Контактний тиск залежить від виду твердого сплаву. Для Т5К10, ВК8 -(12-15)107Па; Т30К4- 5•107 Па; Т15К6, ВК2 - (8 - 10 ) 107 Па.

       Процес заточування необхідно обов'язково закінчувати виходжуванням.

       Глибинне заточування  проводиться за схемою богатопрохідного, глибинного або врізного шліфування. При багатопрохідній обробці припуск знімається за більше число проходів при малій глибині шліфування (0,005 - 0,01 мм.) і при великій подачі для діамантових або ельборових кругів (0,5мм/хв) і для електрокорунду і карбіду кремнію зеленого 3 - 10 м/хв.

      При глибинному шліфуванні весь припуск знімається за один - три проходи при великій глибині різання (0,2 - 2мм.) і низькій поздовжній подачі: для діамантових кругів - 0,01 - 1мм/хв; і для абразивів - 0,3 - 2м/хв.

      Співвідношення подачі і глибини різання повинне бути таким, щоб забезпечити знімання всього припуску за один прохід. Це дуже продуктивний метод. Наприклад, діамантовим кругом можна видалити 560 - 1500 мм3/хв.Для глибинного шліфування застосовуються круги на спеціальних металевих зв'язках М04, МН - 1, МО13.

       Поява верстатів для глибинного шліфування дозволила без обдирання  кругами карбіду зеленого відразу заточувати інструмент. Круг обов'язково повинен мати огорожний конус, інакше відбувається інтенсивне обсипання круга. Наявність огорожного конуса розподіляє зону тепловиділення на велику площу, тим самим зменшується розігрівання поверхні інструмента. Робота ведеться з рясною подачею ЗОР.

       Електрохімічне шліфування - в цьому випадку, окрім абразивного видалення припуску, відбувається ще і анодне розчинення частини припуску. За рахунок цього продуктивність висока і немає розігрівання поверхні. Круг не засолюється, тому можна відразу шліфувати і пластинку, і сталеву державку.