2.2.2 Дії взводу управління під час оборони водної перешкоди

 

Під час оборони водної перешкоди основними завданнями взводу управління з розвідки є

– встановлення характеру водної перешкоди (глибина, швидкість течії, наявність бродів, крутизни берегів і т.ін.)

– своєчасне виявлення підходу противника до водної перешкоди та його районів зосередження

– спостереження за підступами до місць імовірних переправ

– виявлення місць зосередження переправних засобів, а також ділянок, на яких обладнуються противником під’їзні шляхи та з’їзди до водної перешкоди;

– своєчасне встановлення початку виходу противника до водної перешкоди, його навантаження на засоби переправи.

Місце для КСП батареї вибирається та обладнується так, щоб спостерігалися не лише водна перешкода та ближні підступи до неї, а й розташування противника у глибині.

З метою спостереження водної перешкоди та ближніх підступів до неї ПСП розгортається якомога ближче до урізу води.

Важливого значення набуває підготовка СП до роботи вночі та в інших умовах обмеженої видимості (біля річки часто бувають густі тумани). За цих умов спроби противника форсувати водну перешкоду будуть найбільше ймовірними.

З переходом противника в наступ розвідка повинна забезпечувати своєчасне виявлення вогневих засобів противника (гармат, танків, ПТКР) на ділянці форсування та самохідних переправних засобів особливо в час, коли вони з десантом будуть рухатися до пунктів десантних переправ.

З початком форсування водної перешкоди взвод управління забезпечує ведення вогню батареї зі знищення переправних засобів, живої сили і вогневих засобів, бойової техніки на воді та на березі, встановлює місця обладнання поромних та мостових переправ, спостерігає за підходом других ешелонів (резервів) противника.