2.2.3 Дії взводу управління під час оборони в місті

 

Під час оборони в місті командир взводу управління, організовуючи розвідку, встановлює спостереження за підступами до міста, вулицями, приміськими зонами, де можуть зосереджуватися танки і піхота противника та розміщуватися його вогневі засоби. СП, як правило, розгортають на верхніх поверхах, горищах, дахах високих будинків, на трубах заводів, на церквах та на інших спорудах, з яких забезпечується найкращий огляд місцевості.

Для найбільш повного огляду вулиць, будівель та інших об’єктів у батареї розгортаються ПСП або БСП. При виборі місця для СП необхідно враховувати можливості значних руйнувань, завалів вулиць, виникнення пожеж, застою отруйних речовин у підвалах будинків, невеликих подвір’ях.

Вибираючи будівлю для СП, закладають вікна та двері цеглою або мішками із землею (піском), обладнують амбразури, проходи на горищах та міжповерховими перекриттями, підвали для сховищ, прибирають будівлю від легкозапалювальних речовин та предметів, підлогу засипають піском.

Організовуючи радіозв’язок, радіостанції, як правило, розміщують на верхніх поверхах, широко використовують антени направленої дії.

Дротяні лінії прокладають по трубах через прохідні подвір’я, використовуючи підвали та інші підземні споруди. На вулицях лінії прокладають ближче до стін кам’яних споруд або закріпляють на них.

Переходи дротяних ліній через вулиці встановлюють на висоті 4-5 метрів або шляхом укладання в спеціально відриті канавки.

Під час організації безпосередньої охорони особливу увагу приділяють виходам із підземних споруд та підвалів.