2.2.6 Дії взводу управління під час оборони взимку

 

Під час обороні взимку командир взводу управління зобов’язаний: ретельно вивчати місцевість для вибору місця КСП (СП); вживати заходи щодо безвідмовної дії приладів, радіостанцій, КМ та автомобілів; своєчасно забезпечувати особовий склад маскувальними засобами, лижами і засобами підвищення прохідності; вживати заходи проти обмороження особового складу; регулярно забезпечувати особовий склад гарячою їжею; стежити за необхідним запасом продовольства, ПММ і палива у взводі; організовувати фарбування КМ під фон місцевості (як правило, у білий колір); своєчасно інформувати особовий склад про небезпечні погодні умови; вживати заходи проти отруєння обслуги КМ чадним газом.

На СП повинна частіше проводитися зміна чергових розвідників біля приладів; організовуватися зміна приладів для очистки об’єктивів і окулярів від інею та крижаної кірки; для обробки результатів розвідки необхідно обладнувати укриття.

У зимових умовах затрудняється оптична розвідка. Сніговий покрив маскує цілі в обороні противника, приховує рельєф і згладжує контури місцевих предметів.

Під час порівняння карти з місцевістю виникають труднощі в орієнтуванні. Ускладнюється призначення умовних найменувань місцевих предметів та орієнтирів, а відповідно ускладнюються цілевказівка і топогеодезична прив’язка. Часті тумани та снігопади ускладнюють розвідку противника .

Виходячи з цього, збільшується значення радіолокаційних станцій і засобів звукової розвідки, тому обмін розвідувальними даними між підрозділами розвідки, доповіді та інформація про розвідані цілі мають бути частішими, ніж у звичайних умовах.

Під час проведення топогеодезичної прив’язки слід ширше застосовувати навігаційну апаратуру командир-ської машини.

Під час організації розвідки спостереження організовується за населеними пунктами, вузлами доріг, районами, зручними для зосередження військ противника, а також за флангами та проміжками між підрозділами, для чого можуть розгортатися ПСП (БСП).

Командир взводу управління зобов’язаний організувати підготовку засобів зв’язку до роботи в умовах низьких температур, організувати влаштування утепленого укриття для обігріву особового складу, передбачити заходи, що забезпечують ведення розвідки та обслуговування стрільби під час снігопаду, завірюхи.

При прокладанні дротових ліній зв’язку необхідно використовувати лижі, сани, волокуші, снігоступи, інші засоби підвищеної прохідності.

Для забезпечення надійного зв’язку командир взводу управління повинен організовувати: підзарядку акумуляторів, утеплення радіостанцій і телефонних апаратів, мікрофонів, змащення індукторів телефонних апаратів морозостійкими мастилами.

Напрямки ліній зв’язку повинні бути позначені добре видимими покажчиками та орієнтирами.

На КСП створюють підвищені запаси боєприпасів, харчів, паливно-мастильних матеріалів.

 

Питання для самоконтролю

1 Дії взводу управління під час оборони водної перешкоди.

2 Дії взводу управління під час оборони в місті.

3 Дії взводу управління під час оборони в горах.

4 Дії взводу управління під час оборони в лісі.

5 Дії взводу управління під час оборони взимку.