3.3.2 Дії взводу управління під час наступу вночі

 

Ніч сприяє раптовості дій наступаючих військ, зменшує їх втрати, забезпечує прихованість маневру, підвищує моральну дію на противника вогнем артилерії.

Під час організації бойових дій вночі командир взводу управління зобов’язаний:

– підготувати КСП до роботи вночі;

– вказати особовому складу спостережувані вночі орієнтири і порядок позначення рубежів, що досягли загальновійськові підрозділи;

– перевірити справність приладів нічного бачення, внутрішнього і зовнішнього освітлення машин, освітлення приладів;

– засікти в розташуванні противника найбільш виражені контурні точки;

– вказати черговим розвідникам напрямок (сектор, об’єкти), що потребують особливої уваги;

– намітити найбільш вигідні місця для спостережних пунктів при переміщенні вперед.

При виборі місць для спостережних пунктів у ході наступу вночі потрібно враховувати ряд умов: вночі знизу вверх спостерігати краще, оскільки цілі проектуються на фоні неба і тому вночі додатково вибираються СП в лощинах, на схилах висот, звернених до противника, безпосередньо поблизу переднього краю.

Під час підготовки КСП до роботи вночі командир взводу управління особовому складу вказує: додаткові завдання з розвідки, порядок підготовки приладів спостереження і засобів освітлення до роботи вночі; нічні і світлові орієнтири; способи цілевказівки і засічки цілей; порядок використання приладів нічного бачення; час готовності до роботи вночі.

Крім того, командир взводу управління уточнює: розпізнавальні знаки своїх військ і порядок взаємодії із загальновійськовими підрозділами; маршрут і порядок переміщення, заходи щодо маскування.

Вночі батарея може залучатися для освітлення місцевості, цілей, створення світлових орієнтирів (створів) або знищення засобів освітлення і приладів нічного спостереження противника. Це збільшує обсяг завдань взводу управління для обслуговування стрільби батареї. Додатковими завданнями розвідки є розвідка засобів освітлення і приладів нічного спостереження противника.

Важливим завданням розвідки є спостереження за найближчими резервами противника, маршрутами ймовірного висування і рубежами їх розгортання, оскільки вночі контратака дуже небезпечна, навіть силами невеликих підрозділів.

У ході наступу взвод веде розвідку противника, використовуючи освітлення місцевості освітлювальними снарядами (мінами) і ракетами, авіаційними бомбами, пожежі в розташуванні противника.

Під час переходу від нічних дій до дій удень командир взводу управління повинен уточнити завдання з розвідки, перевірити топогеодезичну прив’язку та орієнтування приладів, провести заходи щодо покращення маскування КСП.