4.1 Завдання взводу управління

 

Основними завданнями взводу управління у зустрічному бою є: виявлення та визначення координат артилерійських і мінометних батарей, протитанкових засобів; виявлення військ противника, що висуваються; розвідка танків, протитанкових та інших вогневих засобів противника перед рубежем розгортання загальновійськового підрозділу; обслуговування стрільби своєї батареї; спостереження за діями противника та своїх військ; організація і підтримання зв’язку в батареї.

При передбаченні зустрічного бою взвод управління батареї може діяти: в складі ГПЗ; у складі дивізіону, призначеного для підтримки загальновійськового підрозділу, який діє в авангарді або у передовому загоні; в складі артилерії головних сил загальновійськової частини.

У разі коли батарея входить до складу ГПЗ, взвод управління з командиром батареї рухається за бронетранспортером (бойовою машиною піхоти) командира головної похідної застави.

Якщо батарея діє у складі дивізіону, який входить до складу авангарду або здійснює марш у складі головних сил бригади, то взвод управління батареї рухається в голові колони своєї батареї. КМУ рухається в голові взводу управління батареї, а за нею рухається машина відділення управління.

Таке місцеположення взводу управління батареї в похідній колоні забезпечує: тісну взаємодію з командиром ГПЗ (командиром дивізіону); швидкість висування та розгортання КСП під час зав’язки зустрічного бою з противником.