Передмова

 

Навіки прославили себе всі види і роди військ Збройних Сил України. Почесне місце серед них належить артилерії, яка уже більше шести віків гідно несе назву „Бога війни”. Вона і тепер залишається головним вогневим засобом ураження противника і безпосередньої підтримки загальновійськових підрозділів у різних видах бою. Дії військ у воєнних конфліктах сучасності, оснащення підрозділів якісно новими зразками техніки та озброєння вимагають удосконалення тактики бойового застосування, стрільби і управління вогнем, підвищує роль артилерійської розвідки і топогеодезичного забезпечення.

Вирішення цих питань в основному покладається на підрозділи ланки батарея – дивізіон, а тому Командувач РВіА Збройних Сил України вимагає суттєвого підвищення рівня тактичної і спеціальної підготовки офіцерів.

Навчальний посібник складається із чотирьох розділів. У першому розділі розглядаються основи бойового застосування взводу управління в бою. У другому розділі розкриваються дії взводу управління і робота командира взводу при підготовці та в ході оборони. Третій розділ містить матеріали, в яких розкривається організація бойових дій у наступі. Четвертий розділ містить дії взводу управління в зустрічному бою.

Матеріали посібника зібрані на основі аналізу офіційних і керівних не таємних документів, а також літературних джерел.

Даний посібник призначений слухачам вищих навчальних закладів для поглибленого і цілеспрямованого вивчення питань, що стосуються дій взводу управління в бою, необхідних для практичної роботи у військах. Він може бути корисним викладачам, командирам артилерійських підрозділів під час підготовки і проведення занять (тактичних навчань).