4.4 Дії взводу управління під час ведення зустрічного бою

 

У ході зустрічного бою дії взводу управління та робота командира взводу будуть залежати від конкретної обстановки, що склалася. У разі коли противник зазнав поразку, взвод управління переміщується за механізованим (танковим) підрозділом.

Переміщення КСП здійснюється спільно з командиром підрозділу, який батарея підтримує.

Перед здійсненням переміщення командир взводу управління віддає розпорядження.

Під час переслідування противника, який відходить, взвод управління батареї може переміщатися на машині, періодично розгортаючи КСП для виконання вогневих завдань.

Отримавши завдання на здійснення маршу, у передбаченні зіткнення з противником, командир взводу управління з’ясовує отримане завдання, оцінює обстановку, ставить завдання особовому складу та перевіряє готовність взводу до здійснення маршу.

Командир взводу управління з’ясовує в основному ті самі питання, що й при підготовці до наступу, крім того, він повинен з’ясувати маршрут руху взводу і місце його в похідному порядку, сигнали управління та порядок дій за ними, порядок дій взводу управління під час зустрічі з противником.

У встановлений час за командою командира батареї взвод управління займає своє місце в похідному порядку.

У ході маршу командир взводу управління звіряє за картою маршрут руху, стежить за діями та сигналами похідної охорони (машин і підрозділів, які йдуть попереду), підтримує встановлений порядок маршу, розгортає взвод у бойовий порядок для відбиття раптового нападу противника, отримує завдання від командира батареї на розгортання КСП, з’ясовує завдання, оцінює обстановку, вибирає місце КСП.

Після зав’язки зустрічного бою командир взводу управління за вказівкою начальника розвідки (командира батареї) або самостійно вибирає місце для КСП батареї (командирської машини командира батареї), організовує розвідку противника, спостереження за діями загальновійськових підрозділів, визначає координати КСП, доповідає командиру батареї обстановку. Після прибуття командира батареї на КСП командир взводу повинен доповісти йому умовні найменування місцевих предметів, обрані орієнтири, положення і характер дій противника, координати розвіданих цілей, положення та дії загальновійськових підрозділів та інші дані обстановки.

КСП вибирається на найближчому рубежі, зручному для організації розвідки противника. Інженерне обладнання пункту не проводиться, а використовуються природні складки місцевості.

Після розгортання КСП та при готовності вогневих взводів до ведення вогню командир взводу управління надає допомогу командиру батареї в управлінні вогнем та за його наказом може управляти вогнем одного з вогневих взводів батареї.

У ході зустрічного бою всі команди передаються відкритим текстом.

Сигнальні засоби використовуються для передачі сигналів управління, оповіщення та взаємодії.

Переміщується КСП разом із КСП командира загальновійськового підрозділу. За наказом командира батареї в деяких випадках може висуватися і розгортатися ПСП, який очолює командир взводу управління.

У подальшому в ході зустрічного бою взвод управління веде розвідку противника та виконує поставлені завдання відповідно до обставин, що склалися.

 

Питання для самоконтролю

1 Які основні завдання виконує взвод управління у зустрічному бою?

2 Де може діяти взвод управління при передбаченні зустрічного бою?

3 Яким чином розподіляються радіостанції на марші при передбаченні зустрічного бою?

4 Як діє взвод управління при нападі повітряного або наземного противника?

5 Які заходи проводить командир взводу управління на привалах?

6 Що вивчає командир взводу управління після отримання завдання на марш?

7 Які заходи проводить командир взводу управління після зав’язки зустрічного бою?