Додаток А

Бойовий наказ командира взводу управління

в наступі

(варіант)

Схема

Умовні найменування місцевих предметів та орієнтири:

1 Відомості про противника.

2 Завдання загальновійськового підрозділу.

3 Завдання батареї і взводу, місце КСП (СП), ВП, маршрут і порядок переміщення, основний напрямок стрільби, час готовності до відкриття вогню.

4 Після слова „Наказую” - обслузі КМУ (відділенню управління): смуга (сектор, об’єкт, напрямок) розвідки, РОУ, завдання розвідки, нумерація цілей, порядок топогеодезичної прив’язки та інженерного обладнання, порядок контролю роботи навігаційної апаратури КМУ, розподіл особового складу на КСП і СП, час початку розвідки; старшим радіотелефоністам: розподіл сил і засобів радіозв’язку по напрямках і мережах, час включення і режим роботи радіостанцій; час і порядок установки дротяного зв’язку КСП-ВП; порядок переходу на запасні частоти.

5 Сигнали і порядок дій за ними.

6 Своє місце і заступника.

7 Об’єкти, позначені знаками Червоного Хреста і Півмісяця, цивільної оборони; культурні цінності, устаткування, споруди, які не мають небезпечних сил; порядок супроводження військовополонених на пункти їх збору, вказані старшим начальником.

 

Приклад

Умовні найменування місцевих предметів: висота, на якій знаходимося, - вис. “Придорожна”; праворуч від нас - ліс „Довгий”, ближче - вис. „Садова”; перед нами - вис. „Ярна”. За вис. „Ярна”, вис. з окремими будинками - вис. „Центральна”, ліворуч вис. „Полога”, за озерами - вис. „Заозерна”.

Орієнтири

вис. „Ярна”, лівий зріз кар’єру - ор.41;

північні схили вис. „Ярна”, правий кут оранки -ор.42;

курган на вис. „Полога” - ор.43;

ор.41, вліво 90, вище 8 , кущ - ор.44;

ор.42 вправо 40, вище 5, високе дерево - ор.45;

ор.43, вліво 1-70, опора ЛЕП - ор. 46.

1 Противник підрозділами 1 мпб 2 мпбр займає оборону з переднім краєм: ор.41, ор.42, зах. схили вис. „Полога”. Його опорні пункти розміщені по зах. схилах вис. „Ярна” і вис. „Полога”. Мінометний взвод за вис. „Ярна”, артилерія в районі вис. „Далека”.

2. 4 мр з тв має завдання з рубежу: дорога на вис. „Придорожна”, ор.43, атакувати і знищити противника в опорному пункті на вис. „Ярна” і оволодіти рубежем ор.44 - ор.45. У подальшому наступати в напрямку ор.46. Праворуч - 2 мр знищує противника в опорному пункті на вис. „Садова” і наступає в напрямку вис. „Полога”. Ліворуч 5 мр знищує противника на вис. „Полога” і наступає в напрямку вис. „Заозерна”.

3 Батарея підтримує 4 мр. У період артилерійської підготовки атаки в складі дивізіону знищує живу силу і вогневі засоби в опорних пунктах цілі 104 і 304 (указує на місцевості); під час артилерійської підтримки атаки бере участь у веденні ПЗВ по цілях 104, 205, 304 (указує на місцевості), у подальшому підтримує наступ 4 мр у глибині оборони противника. КСП - тут. ПСП - в районі чагарнику (вказує на місцевості). Вогнева позиція - 2,5 км за вис. „Придорожня”, магнітний азимут по ВП - 15-50. У ході наступу КСП переміщується на висоту „Ярна” і далі на вис. „Центральну” спільно з командиром 4 мр, ПСП переміщується за розпорядженням командира батареї. Основний напрямок стрільби α = 35-00.

4 Н а к а з у ю:

– обслузі КМУ вести розвідку в смузі: праворуч - ор.41, ліс „Правий”; ліворуч - ор.42, галявина лісу „Темного”.

– відділенню управління розвідку вести в смузі: праворуч - ор.42, ор.43, вправо 80 - кущ; ліворуч - ор.43, ор46. Район особливої уваги: вис. „Ярна”, ліс „Високий”, чагарник „Темний”.

Завдання розвідки: уточнити передній край противника і місце розташування його вогневих засобів в опорному пункті на вис. „Ярна”, уточнити розміщення оборонних споруд і загороджень перед переднім краєм і у ближній глибині, визначити координати мінометного взводу за вис. „Ярна”, артилерійської батареї за вис. „Центральна”. Цілі нумерувати: ТЗЯХН - 010-016, інші - 20-40.

Топогеодизичну прив’язку провести за картою за допомогою бусолі від точки стояння машини командира батареї. Контроль роботи навігаційної апаратури КМУ на марші проводити за контурними точками (показати на карті).

Інженерне обладнання здійснити у темну пору доби. В першу чергу відрити окоп для КМУ, ходи сполучення, у другу чергу - бліндажі.

До розвідки приступити негайно.

Старшому радіотелефоністу: радіозв’язок командиру батареї організувати: з командиром дивізіону в радіомережі №.... командира дивізіону по радіостанції Р-123М (вказує № радіостанції); з ВП в радіомережі №.... командира батареї по радіостанції Р-123М (вказує № радіостанції); з командиром батальйону (роти) в радіомережі командира батальйону (роти) по радіостанції Р-123М (вказує № радіостанції); виписки з радіоданих, таблиці позивних посадових осіб (вручає); до початку артпідготовки робота радіостанцій тільки на „прийом”, з її початком – без обмежень з дотриманням правил СУВ.

Командиру відділення управління: дротяний зв’язок від КСП до ВП організувати за напрямком....; маршрут руху за азимутом 16-00 (вказує кількість виділеного особового складу і засобів зв’язку); готовність зв’язку - о 20.00 сьогодні.

5 Сигнали:

а) управління вогнем:

- виклик вогню – „Грім”,

- припинення вогню – „Штиль”, червона ракета;

- перенесення вогню – „Буран”, зелена ракета.

б) сигнали сповіщення:

- про радіоактивне зараження – „Радіаційна небезпека”;

- про хімічне (біологічне) зараження – „Хімічна тривога”;

- попередження про загрозу застосування противником ЗМУ – „Хмара”;

- про появу повітряного противника – „Повітря”;

- про появу наземного противника – „Танки”.

Порядок дій за сигналами - раніше встановлений.

6 Я знаходжусь до переходу в атаку на КСП, з переходом в атаку - на ПСП з командиром роти. Мій заступник - командир відділення управління.

7 Об’єкт, позначений знаком Червоного Хреста і Півмісяця, – лікарня в населеному пункті ВЕСЕЛЕ (3285). Культурні цінності – церква в населеному пункті РОЗДОЛЬНЕ (3620). Полонених на пункт збору супроводжує старший радіотелефоніст. Пункт збору – окремий гай (2915).