ВИСНОВКИ

Акцизний збір є непрямим податком на визначені товари, що входять до ціни товару й оплачуються покупцями.

Акцизом оподатковуються не всі товари, а лише ті, які визначені постановами Кабінету Міністрів Укріїни. Акциз встановлюється, як правило, на дефіцитну і високорентабельну продукцію і монопольні товари.

Акцизний збір поєднує в собі як фіскальну функцію податків, наповнюючи державний бюджет, так і регулюючу функцію, що коригує попит та пропозицію, збіль­шуючи ціну товару за рахунок акцизу або зменшуючи шляхом ви­ключення з переліку оподатковуваних товарів.

Марка акцизного збору ─ це спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої і тютюнові вироби, і його наявність на цих товарах підтверджує спла­ту акцизного збору.

Платни­ком акцизного збору з товарів, що були виготовлені з давальниць­кої сировини, є власник товару, а не її переробник.

Об’єкт оподатковування акцизним збором містить:

                ─ обороти з реалізації виготовлених в Україні підакцизних това­рів шляхом їх продажу, обміну на інші товари, безкоштовноїпередачі товарів чи з їх частковою оплатою;

                ─ обороти з реалізації товарів для власного споживання, про­мислової переробки, а також для своїх працівників;

                ─ митну вартість імпортованих на митну територію України товарів, у тому числі в межах бартерних операцій чи без оплатиїхньої вартості, чи частковою оплатою.

Акцизний збір обчислюється:

а) за ставками у відсотках до обороту від продажу;

б) у твердих сумах з одиниці реалізованого товару.