ВИСНОВКИ
Податок на прибуток підприємств є прямим податком.
Відповідно до законодавства платниками податку на прибуток є суб’єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські й інші підприємства, установи й організації, що здійснюють діяльність, спрямовану на одержання прибутку як на території України, так і за її межами.
Об'єктом оподатковування є прибуток підприємств, що визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду на суму валових витрат і суму амортизаційних відрахувань.
Валовий дохід становить загальну суму доходу підприємства від усіх видів діяльності, отриману протягом звітного періоду, в грошовій, матеріальній формах.
Валові витрати виробництва ─ сума будь-яких витрат платника податку в грошовій, матеріальній або нематеріаль-ній формі, що здійснюється як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), що одержуються платником податку для їхнього подальшого використання у власній господарській діяльності.
Амортизаційні відрахування ─ це поступове віднесення витрат на придбання, виготовлення чи поліпшення основних засобів, на зменшення скорегованого прибутку платника податку в межах норм амортизаційних відрахувань.
Види декларації про прибуток підприємств.
1. Звітна ─ стандартна форма поточної звітності для звичайних підприємств (без філій з консолідованою сплатою).
2. Звітна консолідована ─ форма поточної звітності для підприємств, що сплачують податок на прибуток консолідовано зі своїми філіями. 3. Звітна нова ─ використовується після письмової пропозиціїподаткового органу, якщо раніше подану декларацію він не визнає.