ВИСНОВКИ

 

1. Обидві форми амлодипіну мають виражену гіпотензивну дію – відмічається зниження середніх показників систолічного і діастолічного тиску, причому статистично більш значне зниження артеріального тиску спостерігалося у хворих, які приймали S-амлодипін, клінічний ефект був помітний вже через 4 тижні.

2. Крім того, покращились структурно-функціональні параметри серця, що призвело до зменшення гіпертрофії міокарду і покращення діастолічної функції серця.

3. Частота побічних ефектів у S-амлодипіну значно менша, ніж у рацемічного амлодипіну, особливо це стосується набряків нижніх кінцівок.

4. S-амлодипін є ефективним антигіпертензивним препаратом, який у дозах у 2 рази нижчих ніж звичайний амлодипін, має більш виражену клінічну дію, позитивно впливає на структурно-функціональні параметри серця, не погіршує бронхіальної обструкції, має низьку частоту побічних ефектів, тому з успіхом може використовуватись для лікування артеріальної гіпертензії у хворих на  хронічне обструктивне захворювання легень.