д.е.н. Прокопенко О.В.Прокопенко М.О.Вибір вищого навчального закладу старшокласниками

Майбутні випускники шкіл та гімназій стоять перед складним вибором – вибором майбутньої професії, на який вони покладають велику надію забезпеченого життя. Отримання бажаної професії безпосередньо пов’язане з отриманням якісної вищої освіти, яка б дозволила працевлаштовуватися за обраним фахом. Сьогодні можна спробувати себе у вступі до різних навчальних закладів, тому постає проблема вибору найкращого з них.

Авторами проведено дослідження критеріїв вибору вишу старшокласниками Олександрівської гімназії. За його результатами з’ясовано, що сучасна молодь звертає увагу на такі основні моменти (в порядку зниження важливості):

можливість працевлаштування після закінчення навчального закладу;

відповідність отриманої спеціальності обраній професії;

можливість на старших курсах навчання практикуватися на тому підприємстві чи у тій установі, де прагнеш працювати по закінченні вишу; спілкування з представниками підприємств у процесі навчання;

популярність ВНЗ;

можливість вибору предметів при навчанні;

компетентність та досвідченість викладачів;

справедливість оцінювання знань викладачами;

кількість бюджетних місць;

вартість навчання на платному місті;

доступність до літератури безпосередньо у ВНЗ, допомога у її підборі;

індивідуальна робота викладачів зі студентами, які відстають або ж випереджують інших у знаннях, прагнучи до участі в олімпіадах і наукових конкурсах;

доступ до комп’ютерів з Інтернетом у ВНЗ;

цікаве позанавчальне життя (закордонні поїздки, екскурсії по різних містах, походи до музеїв і кінотеатрів, організація свят і конкурсів тощо).

Серед іншого, старшокласників хвилює те, в який колектив співкурсників вони потраплять, як гарно зуміють навчатися тощо. Основну інформацію про ВНЗ старшокласники отримують із засобів масової інформації (телевізійних програм, радіо, Інтернету) і охоче слухають співробітників навчальних закладів, які розповідають про свій виш. Найбільш цікавою для сучасних школярів є інформація з Інтернет-сайтів, проте її важливість дорівнює важливості думки про навчальний заклад рідних (особливо батьків) і знайомих.