9.4 Призначення, будова і принцип дії оптичного прицілу прямої наводки ОП4М-45. Особливості будови прицілу ОП-4М-40.

Шкали та користування ними

 

Приціл ОП4М - 45 призначений для прицілювання при стрільбі прямою наводкою в світлу пору доби.

Характеристики:

  збільшення                   5,5х

  поле зору                      110

  маса, кг                         5.

До складу прицілу входять: корпус із трубою, окулярною частиною i налобником; оптична система; механізм кутів прицілю-вання;

механізм упереджень; механізм вивірки за висотою та напрямом.

Корпус із трубою та окулярною частиною призначений для розміщення решти елементів прицілу. Труба корпусу закріплюється в кронштейнi люльки. Налобник служить для захисту навідника від травми, захисний ковпачок окуляра - для зручності роботи навідника.

Оптична система призначена для розгляду віддалених пре-дметів (цілей). Вона має світлофільтр i складається з: об’єктива; кон-денсора; обертальної системи; сітки; окуляра.

Ciткa має: прицільну марку; три дистанційні шкали (БК, ОФ, БП); шкалу коректур по дальності (00-70); дальномірну шкалу; шкалу бокових упереджень (тис.км/год); марки.

 

У полі зору прицілу є перехрестя (воно розміщене на каретці механізму вивірки).

Механізм кутів прицілювання призначений для введення в приціл кутів прицілювання  залежно від дальності до цілі.

Він складається з: маховика з гайкою; гвинта; каретки з сіткою; елементів кріплення.

Механізм упереджень призначений для введення у приціл кутів упередження  залежно від швидкості цілі. Він  складається з: маховика з гайкою; гвинта; повзуна з кареткою сітки; елементів кріплення.

При обертанні маховиків обертаються гайки, які примушують переміщуватись поступально гвинти, а ті, у свою чергу, переміщують каретку із ciткою (або повзун із кареткою ciтки) у вертикальному (горизонталь¬ному) напрямку.

Механізм вивірки по висоті та напрямку призначений для вивірки прицілу при перевірці нульових установок.

Обидві його складові частини - вивірки за висотою та вивірки за напрямком - мають однакову будову i включають: корпус із кришкою; гайки з шліцовою головкою; гвинта; каретки з перехрестям (спільна частина).

При обертанні гайки гвинт pyxається поступально i переміщає каретку з перехрестям у напрямних окулярної частини з ПТП МТ-12.