2.5.2  Будова і принцип дії снарядів із стрілоподібним вражаючими елементами

 

 

 

 Снаряди з готовими вражаючими елементами призначені для знищення відкрито розміщеної живої сили противника і складаються з: корпусу з пригвинтною головкою; стріло-подібних вражаючих елементів; вибивного заряду; дистанційного механічного підривника (рис. 2.10).

Стрілоподібних вражаючі елементи розмі-щуються у вигляді стільників у корпусі снаряда в кількості до 8000 штук. Кожний елемент має довжину близько 25 мм, важить 0,5 г і являє собою загострений металевий стрижень з оперенням.

При спрацьовуванні дистанційного під-ривника в розрахунковій точці траєкторії запалюється вибуховий заряд. За рахунок тиску порохових газів вибивного заряда відривається пригвинтна головка, і уражаючі елементи викидаються із снаряда і роз-сіюються у вигляді конуса.

Аеродинамічна форма стріл і наявність у них оперення забезпечують їм політ вістрям вперед. У 1967 році американці у Південному В'єтнамі вперше застосували такі снаряди для стрільби із 105-мм гаубиці по живій силі і зробили висновок про ефективність викори-стання цих снарядів для боротьби з живою силою як на відкритій місцевості, так і в джунглях, особливо в ближньому бою при стрільбі прямим наведенням.