3.11.3  Призначення, будова i дія дистанційно-ударного піротехнічного підривника Т-7

 

Піротехнічний підривник Т-7 – головний, дистанційно-контактний, незапобіжний, з установками на дистанційну i ударну дії. Підривник має шкалу у 165 поділок i призначений для комплектації 122-мм освітлювальних i агітаційних снарядів.

Підривник Т-7 складається з таких частин: корпусу з герметизуючим ковпачком; запалювального механізму; дистанційного пристрою; ударного механізму; порохової петарди (рис. 3.31).

Корпус – алюмінієвий i складається з головки, тарелі i хвостової частин. Головка з тарелем є основою для розміщення дистанційного пристрою, а в хвостовику розміщується ударний механізм i порохова петарда у втулці.

Герметизуючий ковпачок захищає елементи дистанційного  пристрою від механічних пошкоджень, забруднення i герметизує їх.

Запалювальний механізм забезпечує запалювання дистанційного  пристрою при пострілі i складається з ударника з пружиною і капсуль-підпалювача.

Дистанційний пристрій забезпечує відлік часу дії ударника i складається з: трьох дистанційних кілець з пороховим запресо-вуванням; порохових стовпчиків; натискної гайки; балістичного ковпачка.

Натискна гайка латунна для збільшення її ваги, а інші елементи алюмінієві.

Ударний механізм складається з: інерційного ударника з капсуль-підпалювачем; лапчастого контрзапобіжника; розгинача; пружини; жала.

Порохова петарда складається з: порохового запресування і донної втулки.

Перед зарядженням необхідно згвинтити запобіжний ковпачок i ключем сумістити скомандувану подiлку дистанційної шкали з червоною рискою тареля.

При цьому розвертається за скобу стосовно середнього кільця верхнє та нижнє кільця, чим змінюється довжина підпаленого порохового запресування.

 

Дія підривника Т-7

При пострілі: під дією сил інерції від лінійного прискорення осідають: натискна гайка з балістичним кільцем, здійснюючи стопоріння  дистанційних кілець, а отже – i установки підривника; дистанційний ударник запалювального механізму надколює  капсуль-підпалювач, промінь вогню якого через запальний  отвір запалює дистанційний  вміст верхнього дистанційного  кільця.

При польоті: після вигоряння порохового запресування у верхньому дистанційному кільці до передаточного отвору загоряється порохова запресування в середньому дистанційному кільці, а потім аналогічно – i в нижньому. Нормальне горіння забезпечується за рахунок надходження повітря через отвір в балістичному ковпаку i виходу  порохових газів через 4 радіальні отвори у ньому.

Після вигоряння порохового запресування в нижньому дистанційному кільці через порохові стовпці в хвостовику корпусу  запалюється порохова петарда, а від неї – вибивний заряд снаряда, який i забезпечує його дію в розрахованій точці траєкторії.

При зустрічі з перешкодою: при установці підривника на удар або неспрацюванні дистанційного пристрою під дією сил інерції перешкоди інерційний пiдривач наколює капсуль-підпалювач на жало, i промінь вогню запалює порохову петарду, i від неї запа-люється вибивний заряд снаряда.