СКЛАДНИЙ ВИПАДОК У ПРАКТИЦІ ЛІКАРЯ – ІНФЕКЦІОНІСТА ЩОДО ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ ДІАГНОСТИКИ ЛИХОМАНКИ НЕВСТАНОВЛЕНОЇ ЕТІОЛОГІЇ

Середино-Будська центральна районна лікарня,

м. Середина-Буда

 

Основна частина. Хворій Б., 60 років, була призначена консультація інфекціоніста на шостий день перебування на стаціонарному лікуванні у терапевтичному відділенні ЦРЛ з діагнозом “Лихоманка невстановленої етіології”.

Скарги під час огляду на погане самопочуття, загальну слабкість, головний біль, запаморочення, підвищення температури до 40 0С, озноб, біль у животі, правій половині грудної клітки, біль у м’язах, проноси.

З анамнезу захворювання: хворіє протягом двох тижнів, коли відмітила болі в животі, втрату працездатності за рахунок загальної слабкості, болю в м’язах. На початку захворювання температура була субфебрильною (хвора за медичною допомогою не зверталась – лікувала ГРЗ), але стан погіршувався, звернулась до дільничного терапевта, оглянута хірургом і госпіталізована для стаціонарного обстеження в терапевтичне відділення на восьмий день хвороби. Консультована обласним гастроентерологом та нейрохірургом. Встановлено діагноз «Хронічний холецистит, ст. загострення. Остеохондроз поперекового відділу хребта».

Анамнез життя: мешкає в приватному будинку, має господарство (кози), є багато хатніх мишей. В анамнезі респіраторні захворювання, хронічний бронхіт, гіпертонічна хвороба.

Під час огляду: стан хворої тяжкий, знесилена, самостійно підвестись у ліжку не може. Шкіра бліда, суха, гаряча на дотик, чиста. Периферичні лімфатичні вузли не збільшені. В легенях дихання везикулярне з жорстким відтінком, ЧДР 22 за хвилину. Серцеві тони ослаблені, ритмічні, систолічний шум на верхівці, ЧСС 120 за хвилину, АТ 100/70 мм рт. ст. Язик сухий, обкладений сірим нальотом, більше у кореня. Живіт помірно здутий, чутливий при глибокій пальпації в правому підребер’ї, бурчить за ходом кишечнику. Печінка біля краю реберної дуги. Селезінка не пальпується.

Асиметрія поперекової ділянки справа за рахунок додаткового утворення м’яко-еластичної консистенції, розмірами до 10 см у діаметрі, не болючого при пальпації. Симптом постукування від’ємний. Периферичних набряків немає. Діурез достатній. Стілець послаблений.

За результатами обстеження: аналіз крові клінічний – ШОЕ-40 мм/год, помірний лейкоцитоз зі зсувом вліво;

аналіз сечі клінічний – білок і цукор – негативні, лейкоцити – поодинокі в полі зору, слиз – помірна кількість.

УЗД органів черевної порожнини: явища хронічного холециститу, сечо-солевий діатез.

Отримувала лікування: дезінтоксикаційна терапія, левофлоксацин, цефтріаксон, флуконазол внутрішньовенно.

За даними огляду, клініко-лабораторного обстеження, даних УЗД органів черевної порожнини у хворої гострої інфекційної патології не виявлено.

Але, згідно стандартів обстеження хворих з тривалою гарячкою, призначено:обстеження крові на гемокультуру – результат негативний; обстеження на малярію методом товстої краплі – результат негативний; обстеження на ВІЛ (за згодою пацієнта) – результат негативний.

Хворій проведена КТ нирок, позачеревного простору і встановлено діагноз – паранефрит справа. Хвора прооперована.

 

 

 

 

 

 

Мелаш Ірина Володимирівна